تحقیق در مورد پي يردو فرما 25 ص

مطالب دیگر:
📃اصول تكثیر، نگهداری و پرورش كاكتوس📃نقش گردشگری در توسعه پایدار📃بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس درنوجوانان دختر و پسر و تاثیر جنسیت بر متغیرهای عزت نفس و خلاقیت📃ارائه مدل­هایی از رفتار مصرف کننده آنلاین در محیط تجارت الکترونیک وکاربرد آن­ها در طراحی سیستم­های بازاریابی آنلاین📃بررسی وضعیت جو سازمانی و رابطه آن با میزان تمایل کارکنان به مشارکت در تصمیم گیری های سازمانی📃بررسی عوامل مهم و تاثیرگذار بر دقت پیش بینی سود در بورس و اوراق بهادار تهران📃گوسفند نژاد ماکوئی📃بررسی رابطه خلاقیت و عزت نفس در پیشرفت تحصیلی دانشجویان دختر و پسر دانشگاiه پیام نور واحد دزفول📃بررسی رابطه فرهنگ سازمانی و میزان به كارگیری فناوری اطلاعات و ارتباطات در ادارات آموزش و پرورش شمال خوزستان📃بررسی تأثیرات ستادهای تربیتی مدارس در رشد تربیتی دانش آموزان از دیدگاه اعضای ستاد تربیتی و ممعلمین مدارس ابتدایی پسرانه دزفول📃Classic Elements_Pack 01📃Classic Elements_Pack 02📃بررسی رابطه بین سبكهای رهبری مدیران آموزشی و کاربرد گسترش نوآوری های آموزشی📃بررسی علل و عوامل دین گریزی پسران در دانشگاه پیام نور اهواز📃تعیین ارتباط بین هویت یابی و رشد اخلاقی با سلامت روان در نوجوانان دختر 12-17 ساله شهرستان اندیمشک📃بررسی رابطه بین كیفیت زندگی كاری و فرهنگ مطالعاتی با عملكرد آموزشی دبیران📃پاورپوینت آناتومی و بافت شناسی دستگاه تولید مثل ماده📃مقاله عوامل افراینده ی استقلال حسابرس مستقل📃پروژه بررسی تاریخچه و نحوه شكل گیری و تحولات بانک مرکزی ایران –📃پروژه حسابداری دارایی های نامشهود
تحقیق در مورد پی یردو فرما 25 ص ,پی یردو فرما 25 ص,دانلود تحقیق در مورد پی یردو فرما 25 ص ,پی,یردو,فرما,25,ص|1231400|ney
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان تحقیق در مورد پي يردو فرما 25 ص آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 25 صفحه

قسمتی از متن .doc :

پي يردو فرما

زندگي

پير فرما (Pierre de Fermat) در سال 1601 در نزديکي مونتابن (Montauban) فرانسه متولد شد. او فرزند يک تاجر چرم بود و تحصيلات اوليه خود را در منزل گذراند. سپس براي احراز پست قضاوت به تحصيل حقوق پرداخت و بعد ها بعنوان مشاور در پارلمان محلي شهر تولوز (Toulouse) انتخاب شد.

او باوجود علاقه بسياري که به رياضيات داشت هرگز بصورت رسمي و حرفه اي به اين علم نپرداخت اما با اين حال بسياري او را بزرگترين رياضي دان قرن هفدهم مي دانند. او در سن 64 سالگي در شهر کاستر (Caster) در گذشت.

قضيه ها

فرما براي تفريح به رياضيات مي پرداخت و امروزه بسياري از اکتشافت او بعنوان مهمترين قضايا در رياضيات مطرح مي باشند. زمينه هاي مورد علاقه او در رياضيات بيشتر شامل نظريه اعداد، استفاده از هندسه تحليلي در مقادير بينهايت کوچک يا بزرگ و فعاليت در زمينه احتمالات بود.کارش در مورد مماسها الهام بخش نيوتن در طرح حساب ديفرانسيل و انتگرال شد.اصل مينيمم سازي فرما در اپتيک ،نتايج عميقي در سراسر فيزيک بعد از او داشت.بالاتر از تمام اينها فرما به خاطر کارهايش در نظريه اعداد،در يادها مانده است. از جمله قضاياي زيباي او که به قضيه کوچک فرما معرف شده است مي توان به اين مورد اشاره کرد. اگر p يک عدد اول باشد و a يک عدد طبيعي در آنصورت بر p قابل قسمت خواهد بود.

اثبات اين قضيه از طريق استقراي رياضي بسيار ساده است. اين قضيه حالت عمومي تر دو قضيه ديگر در رياضيات هست يکي قضيه اي منسوب به اويلر (Euler) و ديگري قضيه اي معروف به همنهشتي چيني (Chinese Hypothesis). از ديگر قضايايي که او در طول زندگي خود ارائه کرد مي توان به موارد زيادي اشاره کرد از جمله : "اگر a و b و c اعداد صحيح باشند و باشد در آنصورت ab نمي تواند مربع يک عدد صحيح باشد." اولين بار براي اين قضيه لاگرانژ (Lagrange) راه حلي استادانه ارائه کرد.

شايد جنجالي ترين قضيه اي که حتي خود فرما براي آن توضيح يا اثباتي ارائه نکرده است قضيه آخر او باشد که اينگونه است:

معادله در دامنه اعداد صحيح براي مقادير بزگتر از 2 پاسخ ندارد.

اين معادله ساده و فريبنده سالهاي سال براي رياضيدانان دردسر بزرگي بوده است چرا که فرما در حاشيه يکي از يادداشت هاي خود نوشته بود : "من براي اين قضيه اثبات بسيار حيرت آوري (Marvelous) دارم." اما متاسفانه هرگز در ميان نوشته هاي او اثبات اين قضيه پيدا نشد و تاريخ همواره در شک و شبهه مانده است که آيا او اين قضيه را اثبات کرده است يا خير. با وجود آنکه اين قضيه تاکنون مورد علاقه بسياري از رياضي دانان بوده و بسياري هم به ظاهر براي آن راه حل ارائه کرده اند اما بنظر مي رسد هيچکدام از آنها استدلالهاي کاملي نبوده و در نهايت اين قضيه بنظر اثبات نشدني مي آيد.

انتگرال

در حساب ديفرانسيل و انتگرال ، از انتگرال يک تابع براي عموميت دادن به محاسبه مساحت ، حجم ، جرم يک تابع استفاده مي شود. فرايند پيدا کردن جواب انتگرال را انتگرال گيري گويند.البته تعاريف متعددي براي انتگرال گيري وجود دارد ولي در هر حال جواب مشابه اي از اين تعاريف بدست مي آيد. انتگرال يک تابع مثبت پيوسته در بازه (a,b) در واقع پيدا کردن مساحت بين خطوط x=0 , x=10 و خم منفي F است . پس انتگرال F بين a و b در واقع مساحت زير نمودار است. اولين بار لايب نيتس نماد استانداري براي انتگرال معرفي کرد و به عنوان مثال انتگرال f بين a و b رابه صورت نشان مي دهند علامت ،انتگرال گيري از تابع f را نشان مي دهند ،aو b نقاط ابتدا و انتهاي بازه هستند و f تابعي انتگرال پذير است و dx نمادي براي متغير انتگرال گيري است.

انتگرال يک تابع مساحت زير نمودار آن تابع است.

از لحاظ تاريخي dx يک کميت بي نهايت کوچک را نشان مي دهد. هر چند در تئوريهاي جديد، انتگرال گيري بر پايه متفاوتي پايه گذاري شده است به عنوان مثال تابع f را بين x=0 تا x=10 در نظر بگيريد ،مساحت زير نمودار در واقع مساحت مستطيل خواهدبود که بين x=0 ،x=10 ،y=0 ،y=3 محصور شده است يعني داراي طول 10 و عرض 3است پس مساحت آن برابر 30 خواهد بود .

اگر تابعي داراي انتگرال باشد به آن انتگرال پذير گويند و تابعي که از انتگرال گيري از يک تابع حاصل مي شود تابع اوليه گويند . اگر انتگرال گيري از تابع در يک محدوده خاص باشند به آن انتگرال معين گويند که نتيجه آن يک عدد است ولي اگر محدوده آن مشخص نباشد به آن انتگرال نامعين گويند.